Megalakulás
2011 szeptemberében, pár jó érzésű Kisfái lakos kezdeményezésére, elindult egy bejegyzési folyamat, amely folyamat vége óta a Kisfáiért Közhasznú Egyesület, mint bejegyzett közhasznú egyesület fejtheti ki tevékenységét a térségben.
Az egyesület céljai (részlet az alapszabályból):
egy tiszta, rendezett, élhető, nyugodt és biztonságos városrész megteremtésének elősegítése,
ahol az emberek egy jól működő közösségként, egymásra odafigyelve ápolják kapcsolataikat és segítik a környezetükben található, nehezebb sorsú embertársaikat.
Az Egyesület a célokhoz szeretné megnyerni jó szándékú, elkötelezett személyek, civil és szakmai szervezetek, hasonló feladatokat önként vállaló más egyesületek, alapítványok, mozgalmak, a témákért felelős állami és önkormányzati szervek és intézmények együttműködését is.
Az Egyesület elsősorban Kecskemét-Kisfái városrészben fejti ki tevékenységét. Az Egyesület főként az alapító tagok és a hozzájuk csatlakozó együttműködők öntevékenységére és segítségére kíván építeni oly módon, hogy azok kezdeményezői legyenek céljai népszerűsítésének.
A későbbiekben projekteket fogunk hirdetni, amelyekhez a civil lakosság segítségét is kérni fogjuk, legyen az bármely szociális jellegű segítségnyújtás, avagy kulturális rendezvény lefolytatása. Addig is, kérjük Önöket , amennyiben bármely konkrét elképzelésük van a Kisfái lakosság életminőségének javításával, szintentartásával kapcsolatban, írjanak nekünk a
e-mail címre, illetve keressenek minket ezen a honlapon, ahol mindig friss információk várják az érdeklődőket.
A délelőtti jótékonysági ruhaosztás szervezői és lebonyolítói. Azok a néhányak akik éltek e lehetőséggel, hozzávetőleg 35-45 fő, elégedetten távoztak. Meglepetésként burgonyát és almát is vihettek magukkal.
Ruhaosztást tart a Közösségi házban e hónap 20.án a Kisfáiért Közhasznú Egyesület, kérlek benneteket, hogyha tudtok rászorulókat akik nem interneteznek szóljatok nekik, de mindenkit szívesen látunk akár adománnyal is.!
Közösségi tér
2011-ben a Frézia út 2. szám alatti telek
2012 év vége óta Egyesületünk gyakorolja a használat jogát a Frézia utca 2 szám alatt található építési telken.
Az ingatlan Kecskemét Megyei Jogú Város Tulajdona, így közterületnek minősül.
Ezen a területen már 3 Családi Nap megrendezésre került.
A 2013-as év őszétől kezdődően elindult egy intenzív fejlesztési folyamat, mely a területet a Kisfái lakosok aktív közösségi terévé akarja tenni, ezért a Városi Támogatási Program pályázatból nyert összegből megkezdtjük az ingatlan fejlesztését. Célunk egy közpark létrehozása, ahová idős és fiatal Kisfái lakos is szívesen jár .
2015-ben már ennyit fejlődőtt.
A közösségről néhány gondolat...
Hankiss Elemér közösségnek az olyan emberi együttélést nevezi, amelyet az alábbi tényezők tartanak öszsze:
közösségi érdek, közös cél, közös értékrend, tudat. Egy adott emberi együttélés csoportja akkor tekinthető igazán közösségnek, ha a felsorolt tényezők közül minél több és azok minél nagyobb intenzitással vannak jelen az emberek életében.
Hankiss Elemér a közösség két nagy típusát különítette el:
a.) közvetlen közösség,
b.) eszmei közösség.
Azt a közösséget tekintjük a nevelés tényezőjének, keretének, mely autonóm egyének szerveződéséből jön létre. Nem egalizálja és elnyomja, hanem kibontakoztatja az egyéniséget. Az emberi élet alapja a társas valóság. Mindenkit emberek, csoportok vesznek körül, életünk folyton társas mezőben zajlik. Az ebben való élethez, eligazodáshoz elengedhetetlen a közösségben való nevelés, amely mint tanulási színtér is megjelenik. A végső cél elérése az, hogy a közösség, mint tevékenységi keret segítse az egyén fejlődését, képességeinek, készségeinek kibontását úgy, hogy azok egyéni lehetőségeinek maximumára jussanak el.
A közösség mentálhigiénés értelemben a helyi társadalmat, a természetes lakóhelyi közösséget jelenti. Nélkülözi az érzelmi és mozgalmi vonatkozásokat. Az egyént körülvevő, ún. individuális szociális hálónak négy fajtája van.
a.) A primer csoport - ide elsősorban a szűkebb és tágabb család, a rokonság tartozik, de ilyen csoport lehet még egyházi, falu és iskolaközösség is.
b.) Közösségi kapuőrök - közösségi hangadók, véleménynyilvánítók, a hívőket maguk köré vonzó papok, kiváló személyiségjegyekkel rendelkező tanítók, stb. alkotják ezt a hálót.
c.) Szomszédsági csoport
d.) Önsegítő csoportok
Anton Szemjonovics Makarenko volt az, akinek nevéhez, elméleti munkásságához kötődik a közösségi nevelés elméletének kidolgozása, majd ezen elvek magyarországi adaptálása.
A közösség fejlődése szempontjából az alábbi rétegződési típusokat figyelte meg:
a.) A közösség egészséges magja:
– a működő aktíva,
– az aktívatartalék,
– az egészséges passzíva.
b.) Negatív típusok:
Ez ám a hölgykoszorú, uraim!
Így már biztonságban érezzük magunkat
Szerkesztő
Sziasztok!
Én szerkesztem ezt a honlapot, mely feladat ellátására a Kisfái polgárőr csoport vezetője Dunai József kért meg. Szivesen elvállaltam a munkát, mert ezzel is hozzájárulhatok a közösségünk kiteljesedéséhez. 2010-ben költöztem Kisfáiba. Hónapok teltek el úgy, hogy senki helyi lakossal nem is találkoztam, mígnem egyszercsak elment előttünk egy Polgárőr autó. Megállítottam az autót és megköszöntem, hogy vigyázznak rám s családomra. Meg is kérdeztem, hogy miképpen csatlakozhatnék a csoporthoz, hiszen ez a leglogikusabb módja a köszönetem kifejezésének, heti 2 óra járőrözés a biztonságunkért nem nagy áldozat. Szóval az előzményekről ennyit.
A honlapon minden közösségi esemény és közösségi törekvés megjelenik, ezért is fontos, hogy Kisfái mindennapjaival kapcsolatos és közzétehető információt elküldjetek a lenti E-mail címre, hogy ez az oldal, ha nem is naprakész de friss és hasznos legyen mindannyiónk számára.
Köszönöm!
kisfai.polgar@freemai.hu
Sipos László 12-es vk. képviselőnk, Városüzemeltetési tanácsnok és Tapodi Zsolt volt egyesületi elnök. A 2015-ős Családi napon.
Kiss Józsi, közösségünk örökös böllére Kati mamával.
- A titkot el ne áruld Jocikám!
- Kati néni,ha ütnek akkor sem mondom el.
Kis Jakab Közösségünk ezermestere!
Jakab barátunknak sokmindent köszönhetünk, többek közt az impozáns kerámiákat, gyögyörű famunkákat. Családi napokon a gyermekeinket bevezeti a képzőművészet csodálatos világába, gyakorlati tanácsokkal segíti tanítja az agyagkorongozásra vállalkozó csemetéket. Az elkészült műremekeket ki is kiégeti.
ARCKÉP CSARNOK
Rózsa
Doki
Szandi
Zsuzsi
Andrea
Családi nap rendszeres vendég műsorvezetője
Jánosunk